Monthly archives: Luty, 2015

PLACEBO20!

tv_3

Perkusiści przychodzą i odchodzą a Placebo jedzie dalej.
Dziś doczekaliśmy się pierwszych konkretów dotyczących obchodów 20-lecia. Na pierwszy ogień idzie streaming całego dotychczasowego katalogu – to pierwszy raz, kiedy albumy Placebo będą dostępne w takim formacie.
Będą udostępniane w serwisie Deezer Elite (czyli taki Spotify, tylko w 1,411kbps) w następującej kolejności:

16 lutego ? Placebo
17 lutego ? Without You I?m Nothing
18 lutego ? Black Market Music
19 lutego ? Sleeping With Ghosts
20 lutego ? Meds
21 lutego ? Battle For The Sun
22 lutego ? Covers (czyli druga płyta ze specjalnej edycji ‚Sleeping With Ghosts’)

Oprócz tego na przestrzeni kolejnych 12 miesięcy Placebo wyda oczekiwane przez wielu kolekcjonerów re-edycje albumów na 180 gramowych remasterowanych winylach. Pierwszy w kolejności jest oczywiście debiut – wyjdzie na ‚bardzo limitowanym’ czerwonym winylu w ramach tegorocznego Record Store Day 18 kwietnia.
Czekamy na resztę specjalnych eventów i ekskluzywnych materiałów archiwalnych.

Aha, do wiosennej listy koncertów dopisujemy trzy daty [w tym pierwszą w historii zespołu w Maroko]:
20 maja – Arena Di Verona, Werona, Włochy
2 czerwca – Mawazine Festival, Rabat, Maroko
11 lipca – Rock Zottegem, Zottegem, Belgia

Zapraszamy do dzielenia się emocjami na forum!


STEVE FORREST OPUŚCIŁ PLACEBO.

steve

Dziś strona placeboworld.co.uk podała do publicznej wiadomości informację, która zaskoczyła wielu fanów na całym świecie. Steve Forrest opuścił szeregi zespołu, by skupić się na solowej karierze.

Poniżej tłumaczenie oświadczenia managementu:

Steve Forrest, który dołączył do Placebo w 2008 roku i jeździł w trasę podczas promocji dwóch albumów – ‚Battle For The Sun’ i ‚Loud Like Love’, zdecydował, że opuści zespół.

Rozstają się na bardzo przyjacielskiej stopie i Steve z przyjemnością poświęci się realizacji własnych muzycznych ambicji. Od kilku lat pisze i nagrywa swój własny materiał.

Brian Molko i Stefan Olsdal chcieliby podziękować Steve’owi za całą wspólną pracę i życzą mu szczęścia w przyszłej karierze.

Miejsce koncertowego perkusisty na zbliżającą się trasę po Wielkiej Brytanii i Irlandii zajmie stary przyjaciel Matt Lunn, były perkusista Colour Of Fire, które supportowało Placebo na trasach w 2004.

Placebo wyruszają na największą regionalną trasę po Wielkiej Brytanii od lat, zaczyna się w lutym i tam możecie zobaczyć nowy skład.