Monthly archives: Wrzesień, 2013

Koncert charytatywny!

h
gs
Jeśli komuś jest mało wrażeń niech się więcej nie martwi. Placebo niezawodnie znalazło na to remedium. 8. listopada panowie zagrają w O2 Academy w Leeds specjalny charytatywny koncert, z którego cały dochód zostanie podzielony między buddyjską świątynię Kagyu Samye Ling w Szkocji oraz The Mercy Centre w Bangkoku.
Biletów jednak nie można kupić od dziś, a zgodnie ze sprostowaniem podanym przez Placebo stanie się to – cytujemy – ‚jakoś w tym tygodniu’. Nam udało się ustalić, że w generalnej sprzedaży będą dostępne od piątku o 1000 naszego czasu na przykład tu.

Goście specjalni zostaną ogłoszeni niedługo. ‚Niedługo’ należy zapewne rozumieć jako ‚bliżej nieokreśloną datę od teraz do dnia koncertu’.

Zaś tym, którzy łakną nowego ubrania z metką Placebo spieszymy donieść, że już od jutra na stronie oficjalnego sklepu będzie dostępna całkiem nowa kolekcja.

Szastanie pieniędzmi czas zacząć!!


PLACEBO WE WŁOSKIM PROGRAMIE QUELLI CHE


Mała prośba od Stefana.

Dzisiaj trochę o czym innym. Taki oto list od Stefana pojawił się kilka godzin temu na FB Placebo:

Hi PLACEBOWORLD Stefan here,

I?ve just signed All Out’s petition to demand Cameroon?s President Paul Biya help stop anti-gay attacks, end the law that makes it a crime to be gay, and free all people in jail because of who they love.

Eric Lembembe worked to help gay people in Cameroon. But he was recently murdered ? his neck broken, his feet smashed and his face burned with an iron.

Can you add your name to help the kind of global outcry that can help ensure President Biya takes notice and finally speaks out against mob attacks and climate of fear in Cameroon?

Right now, every name can make a big difference. Please sign the petition

Thank You,

STEFAN x

W skrócie – w Kamerunie brutalnie zamordowano aktywistę LGBT Erica Lembebe. Nie jest on pierwszą ofiarą; w Kamerunie takie rzeczy to niestety codzienność. Kilka miesięcy temu na karę więzienia skazano mężczyznę za to, że wysłał innemu sms z wyznaniem miłości. Ta petycja ma skłonić prezydenta Kamerunu do podjęcia konkretnych działań mających na celu zaprzestanie przemocy na osobach LGBT w jego kraju – między innymi uwolnienie wszystkich więzionych na tym tle oraz zniesienie prawa, które mówi, że homoseksualizm jest przestępstwem. Podpisujemy tu.


SBS MTV MEETS PLACEBO


TOY supportem Loud Like Love Tour!

Untitled

Kilka dni temu Placebo ogłosiło, że jako support na zbliżającej się jesiennej trasie wystąpi brytyjski zespół TOY, grający szeroko pojęty psychodeliczny rock. Zdążyliśmy się ucieszyć, ale niestety wygląda na to, że nie będzie nam dane usłyszeć TOY na Torwarze. Wybierający się na koncert do Pragi także obejdą się smakiem.
Z trwogą czekamy na ogłoszenie torwarowej rozgrzewki i po cichu trzymamy kciuki, że tradycja straszliwych lokalnych supportów zostanie tym razem przełamana. Do trzech razy sztuka.


Weekend z Placebo w Esce ROCK!

eskarock
Z okazji premiery ?Loud Like Love? ten weekend na Esce ROCK jest poświęcony Placebo! Przed nami nie tylko stare piosenki ale też fragmenty nowej płyty, którą będzie można wygrać na antenie. Oprócz tego przed nami wywiad z Brianem i Stefanem. Eskę ROCK można posłuchać online tutaj.